Strefa dla klienta :Twoja E-Budowa

[rev_slider ekspert]

Budowanie metodą cienkospoinową

09 lip 2014, Opublikowane przez nixel w kategorii Ekspert radzi

-Wznoszenie ścian to jeden z ważniejszych etapów budowy domu. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów z których można wybudować ściany w technologii murowanej, ale warto przyjrzeć się też dostępnym technologiom ich łączenia.
-Najnowocześniejszym rozwiązaniem, dostępnym na rynku od kilku lat są technologie tzw. cienkospoinowe. Podstawową różnicą w stosunku do tradycyjnego murowania na zaprawę tradycyjną jest właśnie zaprawa – jej postać, skład, parametry i grubość spoiny w murze. Czym charakteryzują się takie rozwiązania i jakie mają zalety.
-Podstawową zaletą technologii cienkospoinowych w porównaniu do tradycyjnych są lepsze parametry cieplne ścian. Zwykła zaprawa rozrabiana z wodą zawiera sporo wilgoci, która wsiąka w pustaki a każde ich połączenie taką zaprawą stanowi mostek termiczny, czyli miejsce przez które łatwiej ucieka ciepło ze ściany. Im mniej zaprawy w 1m2 muru, tym lepiej.
-Mniej wody w zaprawie to mniej wilgoci w ścianie – przy murowaniu w Dryfixie ściana jest sucha a już po 48 h w pełni wytrzymała i gotowa do otynkowania. Sucha ściana to ograniczone do minimum ryzyko namnażania się grzybów i pleśni, które rozwijając się w ścianach stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia i dla bezpieczeństwa konstrukcji budynku.
-Brak wilgoci daje jeszcze jedną zaletę – murarze mogą pracować również w w temperaturach poniżej zera (dokładnie do -5oC) a to oznacza, że budowa domu może trwać znacznie dłużej w sezonie, a przy sprzyjających warunkach – nawet w miesiącach zimowych.
– Sucha zaprawa daje jeszcze jedną korzyść – sposób pakowania i murowania powoduje, że na placu naszej budowy panuje zaskakujący porządek. Nie ma betoniarki, pustych worków od zapraw i pyłu tak charakterystycznego dla budów z cementem. Również wymurowane ściany wyglądają czyściutko i estetycznie.
-Żeby ściana była idealnie pozioma murarz musi ułożyć bardzo dokładnie pierwszą warstwę. Do tego celu służą specjalne zestawy narzędzi.
Do murowania w takiej technologii używa się pustaków, które są specjalnie szlifowane na tych powierzchniach, które potem łączy się zaprawą.
Szlifowanie musi być bardzo dokładne i precyzyjne (to zapewnia nam producent) ponieważ w trakcie murowania nie ma szansy na zniwelowanie ewentualnych nierówności.
Zaprawę układa się w formie pasów i ustawia na niej kolejne warstwy pustaków. Po połączeniu spoina nie jest grubsza, niż 1 mm.
Pozostałe kroki są takie same jak przy tradycyjnym murowaniu.

źródło:http://www.budogram.pl/porady/nowoczesne-technologie-cienkospoinowe-zalety

Zostaw komentarz