Strefa dla klienta :Twoja E-Budowa

[rev_slider ekspert]

Dach

09 lip 2014, Opublikowane przez nixel w kategorii Aktualności

-O jego urodzie decyduje kształt i kolor dachówki natomiast funkcjonalność i trwałość zależy w głównej mierze od tego, co znajduje się pod dachówkami. Warto wybierać produkty, które nie tylko się nam podobają, ale spełniają kryteria niezbędne do zbudowania dachu, który będzie nam służył przez wiele lat.
Już na etapie konstruowania więźby dachowej, czyli kręgosłupa dachu musimy wiedzieć, z jakich materiałów wykonany będzie dach i jaki użytek zrobimy ze znajdującego się pod nim poddasza.
Patrząc na konstrukcję połaci dachowej od spodu, najpierw układana jest warstwa paroizolacyjna, następnie termoizolacyjna, a na krokwiach tzw. warstwa wstępnego krycia, czyli różnego rodzaju membrany. – Membrany są układane bezpośrednio na krokwiach albo na deskowaniu w zależności od wybranego rozwiązania. Dopiero na tak przygotowanej warstwie wstępnego krycia dekarz mocuje kontrłaty i łaty, a na nich dachówki betonowe lub ceramiczne

-Aby dach chronił, oddychał i nie przemakał
Niezwykle istotne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji dachu za pomocą szczelin zapewniających wlot powietrza w okapie, przepływ powietrza pod połacią i wylot w kalenicy lub narożu. – Zadaniem dobrze skonstruowanego dachu jest odprowadzenie do systemu rynnowego, przy pomocy kanału wentylacyjnego wilgoci kondensacyjnej, wody z ewentualnych przecieków lub roztopionego śniegu, który został wdmuchnięty pod dachówki. Kanał wentylacyjny, a więc przestrzeń pomiędzy pokryciem a folią dachową ma swój początek w okapie, a zakończenie w kalenicy (w przypadku foli niskoparoprzepuszczalnej lub deskowania z papą niezbędny jest drugi kanał pomiędzy folią a termoizolacją, zwany dolnym kanałem wentylacyjnym). Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe wykonanie tych elementów dachu, jak również na rodzaj niezbędnych do ich wykonania akcesoriów dachowych

-Kolejną warstwą dachu jest izolacja termiczna, która ma za zadanie utrzymać ciepło w domu. Warstwa paroizolacyjna ma za zadnie utrzymać je w suchości – wilgotna wełna szklana lub kamienna nie spełnia swojej roli w sposób właściwy. Co więcej, złe zabezpieczenie warstwy termicznej, czyli niewłaściwe położenie warstwy paroizolacyjnej doprowadza w konsekwencji do zniszczenia konstrukcji dachu. Kolejna warstwa, ostatnia przed położeniem dachówki, to tzw. warstwa wstępnego krycia. – Membrana dachowa chroni to, co znajduje się poniżej przed dostaniem się wody, śniegu i kurzu, a z drugiej strony odpowiedzialna jest za dodatkową izolację cieplną i wydalanie niepotrzebnej wilgoci.

-Dach – misterna układanka
W końcu przyszedł czas na położenie ostatniej warstwy dachu, czyli dachówki. – To, jak ostatecznie wygląda nasz dach, to wynik wielu składowych: technologicznie i kolorystycznie dopasowanych dachówek oraz obróbek blacharskich, a także współgrającego z resztą orynnowania. Dlatego właśnie polecamy kompletne systemy dachowe.

-Tradycyjnie i nowocześnie
Niezależnie od tego czy wymarzyliśmy sobie domek w tradycyjnym stylu, czy nowoczesną willę, znajdziemy dachówki, których kolor i kształt będzie nam odpowiadał.

źródło: http://www.budnet.pl/Jak_poprawnie_wykonac_pokrycie_dachowe_Montaz_dachu_krok_po_kroku,Pokrycia_dachowe,a=2983.html#read

Zostaw komentarz