Strefa dla klienta :Twoja E-Budowa

Jak zapobiec zamarzaniu instalacji grzewczej C.O. i grzejników? Jaki płyn użyć?

Jak zapobiec zamarzaniu instalacji grzewczej C.O. i grzejników? Jaki płyn użyć?

28 lip 2017, Opublikowane przez Wojciech Ksel w kategorii Aktualności, Ekspert radzi

 

Zimą w trakcie nieobecności domowników instalacja grzewcza może zamarznąć. Jak się przed tym uchronić?

Zamarznięta instalacja grzewcza to nie tylko problem właścicieli domków letniskowych, ale również właścicieli domów ogrzewanych tradycyjnym piecem. Podczas naszej nieobecności woda, którą jest wypełniona nasza instalacja pod wpływem niskich temperatur może zamarznąć.

Aby się przed tym uchronić możemy wymienić stary piec na kocioł C.O. nowszej generacji z automatycznym podajnikiem, który sam utrzyma dodatnią temperaturę w pomieszczeniach. Przy takim rozwiązaniu świetnie sprawdzają się kotły firmy KAWAH. W piecach tych można palić zarówno metodą tradycyjną jak i korzystać z paleniska automatycznego.

Drugą opcją, aby zapobiec zamarznięciu instalacji C.O. i jej trwałemu uszkodzeniu jest wymiana wody w obiegu C.O. na specjalny niezamarzający płyn Glikol. Płyny prezentowane w tej ofercie oprócz właściwości przeciw zamarzaniu posiadają dodatkowo środki zapobiegające korozji naszej instalacji oraz chronią gumowe uszczelki. Mają także wysoką temperaturę wrzenia, dzięki czemu zminimalizujemy straty spowodowane odparowywaniem cieczy.

Koncentrat Glikol należy rozrobić z wodą w odpowiednim stężeniu (tu można zakupić płyny dostosowane do odpowiednich temperatur) i napełnić nimi nasz układ, po uprzednim opróżnieniu go z wody. Co jakiś czas powinniśmy sprawdzać poziom płynu w naszym układzie ponieważ w instalacjach, w których osiągana jest wysoka temperatura, woda może odparować pozostawiając sam Glikol. Ubytek należy uzupełnić używając wody, ponieważ zbyt duże stężenie glikolu w instalacji C.O. nie jest wskazane.

Aby w chłodne dni być spokojnym o swój dom, zakup koncentrat Glikol i zastosuj go już teraz, aby zapobiec trwałym uszkodzeniom instalacji C.O.

Zostaw komentarz