Strefa dla klienta :Twoja E-Budowa

Jaki styropian fasadowy na ściany wybrać?

Jaki styropian fasadowy na ściany wybrać? Grafitowy, biały EPS, szary?

25 cze 2018, Opublikowane przez Wojciech Ksel w kategorii Aktualności, Budowanie ścian, Ekspert radzi, Ocieplenia

 

 

Na runku jest wiele rodzajów styropianu. Wybór pozostaje z nami na lata. Który styropian wybrać grafitowy, biały a może szary trzeciej generacji?

SWISSPOR LAMBDA WHITE® jest pierwszym szarym styropianem trzeciej generacji na Polskim rynku. W przeciwieństwie do zwykłych szarych styropianów chroniony jest przed działaniem naprężeń wewnętrznych.

Styropian trzeciej generacji na rynku Europejskim zyskuje coraz więcej zwolenników w porównaniu do zwykłego szarego styropianu, np. w Szwajcarii nie stosuje się już prawie zupełnie styropianu z poza trzeciej generacji.
Styropiany trzeciej generacji posiadają taką samą termoizolacyjność jak zwykłe szare, jednocześnie niwelują jego wadę którą są naprężenia wewnętrzne powodujące niekiedy odkształcanie, wyginanie czy też nawet odpadanie płyt od fasady.

W styropianie LAMBDA WHITE® naprężenia te niwelowane są za pomocą siatki nacięć przeciwprężnych. A dzięki zastosowaniu białej warstwy ochronnej chronione są przed naprężeniami termicznymi od słońca. LAMBDA WHITE® jest do 50°C chłodniejsza w porównaniu ze zwykłym szarym styropianem. Dzięki zastosowaniu białej warstwy ochronnej której grubość wynosi około 6mm nie ulega ona zniszczeniu podczas szlifowania.

swisspor lambda white zalety stosowania styropianu grafitowego

Warstwa izolacyjna wykonana za pomocą LAMBDA WHITE®, jest nawet o 40% cieńsza w porównaniu do izolacji wykonanej z białych płyt styropianowych. Oznacza to użycie krótszych kołków do mocowania, węższych parapetów oraz niższe zużycie materiałów do obróbki otworów okiennych i drzwiowych Jednocześnie zachowuje te same parametry ociepleniowe (λD  ≤0,031 [W/mK]). Skutkuje to tym że ściany są od kilku do kilkunastu centymetrów cieńsze. Tak wykonana izolacja sprawia że dom ma znacznie lepiej doświetlone wnętrze, jego bryła wygląda znacznie lepiej pod względem estetycznym. Dzięki zmniejszonej grubości ścian zyskujemy także większą powierzchnie wewnątrz domu, przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych budynku.

swisspor lambda white nacięcia przeciwprężne gruba warstwa ochronna

Styropian trzeciej generacji LAMBDA WHITE® przy zachowaniu zalet szarego styropianu niweluje jego wady. Zalecany jest do stosowania w przypadku wykonywania grubszych termoizolacji w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Potwierdzają to certyfikaty Instytutu Budownictwa Pasywnego, oraz wiele nagród branżowych i konsumenckich jakimi został uhonorowany ten nowatorski produkt.

Zostaw komentarz